Nehéz terepviszonyok között kezdődött meg a kivitelezés

Megkezdődtek a munkálatok a 174C jelzésű megyei úton Bélbor és Szucsáva megye határa között. Hargita Megye Tanácsa június 23-án adta ki a munkakezdési parancsot a Hargita Útkezelő Vállalatnak.

A beruházás két fontos szakaszt érint, a Szucsáva megye határánál található, mintegy 230 méter hosszú, eddig kiépítetlen részt, valamint a Bélbor felől a 174A megyei út csomópontjáig tartó szakaszt, több mint egykilométer hosszan.

A megyei út korszerűsítésére vonatkozó szerződés értéke hozzávetőlegesen 8 millió lej ÁFÁ-val együtt, a kivitelező a Hargita Útkezelő Vállalat, a kivitelezés időtartama pedig 12 hónap.

Az útburkolat felújítása mellett jelentős megerősítési munkálatokra is szükség van. Új támfalak és szerkezeti megerősítések készülnek, korszerű vízelvezető rendszert építenek ki, megerősített sáncok készülnek és teljes egészében megújul az út szerkezete is, hosszú távon biztosítva a biztonságos közlekedést. A beruházás célja a közlekedés biztonságának növelése és az út hosszú távú fenntarthatóságának biztosítása.

Bíró Barna-Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke szerint fontos, hogy a megye minden térségében megfelelő közlekedési feltételek álljanak rendelkezésre.

– A jó utak nemcsak két települést kötnek össze, hanem lehetőségeket is teremtenek az ott élők számára. Fontosnak tartjuk, hogy Hargita megye minden térsége jól megközelíthető legyen, ezért a megye peremvidékein található útszakaszok korszerűsítésére is kiemelt figyelmet fordítunk. Ez a beruházás a helyiek mindennapi közlekedését szolgálja, ugyanakkor javítja a térség összeköttetését a szomszédos megyékkel is

– mondta Bíró Barna-Botond.

Jelenleg előkészítő munkálatok zajlanak, a következő időszakban pedig megkezdődik az út stabilitását szolgáló támfalak építése. A kivitelezés ideje alatt az érintett szakaszon időszakos forgalmi korlátozásokra kell számítani, ezért a közlekedőket fokozott figyelemre kérik.

Csíkszereda, 2026. június 24.