Hargita Megye Tanácsa és az alintézményeként működő Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság benyújtották pályázatukat az EU-s finanszírozású, Nagy Infrastruktúra Operatív Program (POIM) szociális segélyalapjának lehívására. A pályázat költségvetésének értéke 3,5 millió lej.

A Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság a koronavírus-járvány okozta egészségügyi válság kezelése érdekében tette meg a kellő lépéseket. A megpályázott EU-s támogatási alap a járványidőszakban folytatott munka megkönnyítését és eredményessé tételét célozza meg. A vezérigazgatóság érdeke, hogy a szociális központokban és intézményekben élő vagy tanuló gyermekek, fogyatékkal élők, szociális segítségre szoruló felnőttek és idős személyek biztonságosabb környezetben tölthessék napjaikat, a rehabilitációs vagy fejlesztési időszakot. Továbbá szem előtt tartják az intézményekben dolgozó személyzet megfelelő munkakörülményeinek biztosítását is.

„A koronavírus ideje alatt még körültekintőbben kell fellépnünk az egyes szektorok védelmében. A szociális gondokkal küzdők nem szűnnek meg létezni ebben az időszakban, hanem köztük még többen, még több nehézséggel találják szemben magukat. Most ezeknek az embereknek a helyzetén szeretnénk segíteni az EU-s alapok lehívásával.” – nyilatkozta Bíró Barna Botond, a Hargita Megye Tanácsának alelnöke.

„Az intézményeinkben, családi házainkban élő gyermekek, fiatalok, fogyatékkal élők, de a személyzet is nagy kihívással szembesült az elmúlt hónapokban. A fertőződés megelőzése végett az otthonaink zárt intézménnyé váltak, az ellátottaink nem találkozhattak rokonaikkal, barátaikkal, és nem hagyhatták el az intézményt. A nevelőink, gondozóink egy hónapig ugyanebben az elzártságba kellett éljenek, be kellett költözzenek a központokba, házakba. Köszönet mindannyiuknak, hogy sikeresen vészelték át ezidáig ezeket a nehézségeket. A mostani pályázat révén a fertőződés megelőzésének anyagi oldalán próbálunk javítani, hiszen a támogatásból védőfelszerelésekkel, tisztító- és fertőtlenítőszerekkel látjuk el ezeket az intézményeket.” – jellemezte a kialakult helyzetet Elekes Zoltán, a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi intézmény vezérigazgatója.

A pályázati jelentkezéseket a benyújtás sorrendjében bírálják el, és az erre szánt támogatási alap kapacitásához mérve, sorban osszák szét a beérkező projekttervek között.

Csíkszereda, 2020. július 7.