RuralGrowth projekt
Hargita Megye Tanácsa partnerként vesz részt a RuralGrowth projektben („RuralGrowth – increasing competitiveness of SMEs in the rural visitor economy sector” – A növekedés elősegítése a vidéki térségben – a turizmus ágazatában lévő KKV-k versenyképességének növelése a vidéki térségben, amely az Interreg Europe program keretében nyert támogatást.
Célja a turizmus területén tevékenykedő kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése a vidéki térségben, szakpolitikák fejlesztése az adott területen és innovatív megoldások bevezetése.
A RuralGrowth projekt főpályázója a Nagykanizsa Város Önkormányzata Magyarországról.
A projekt partnerei:
· Drenthe Tartomány Hollandiából
· a Savonlinna Business Services Ltd. Finnországból
· a Delta 2000 Consortium Company Olaszországból
· Medina del Campo város Spanyolországból
· a Newcastle Egyetem az Egyesült Királyságból
· Hargita Megye Tanácsa Romániából.
A projekt időtartama 54 hónap (2016–2020).
A projekt Hargita Megye Tanácsára vonatkozó költségvetése 122 095,00 euró (100%), amelyből 103 780,75 euró (85%) FEDR alapokból származik, 18 314,25 euró (15%) pedig országos hozzájárulás (ebből 15 872,35 euró (13%) a Közigazgatási és Regionális Fejlesztési Minisztérium hozzájárulása és 2441,90 euró (2%) a Hargita Megye Tanácsának önrésze. A RuralGrowth projekt költségvetése összesen 1 704 948,00 euró.
Célcsoportok: politikai döntéshozó hatóságok; a helyi, regionális, országos hatóságok képviselői; kis- és középvállalkozások, valamint ez utóbbiakat támogató szervezetek; vállalkozói egyesületek; helyi döntéshozók; fejlesztők; helyi közösség.
Várt eredmények:
– a turisztikai ágazathoz tartozó kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése Hargita megye vidéki térségeiben;
– a fejlesztési politikák eszköztárának javítása a KKV-k versenyképességének növelése érdekében a fenti ágazatban;
– új ismeretek gyarapítása, a magán- és a közszféra közötti együttműködés a fejlesztési programok alkalmazása érdekében;
– a megszerzett tudás és tapasztalatok kamatoztatása új akciótervek kidolgozásához.
Az akciótervek kidolgozása a turisztikai ágazathoz tartozó KKV-k versenyképességének növelése érdekében a vidéki térségben, a helyi értékek hatékony menedzsmentje.
A projekt eredményeihez kapcsolódóan a partnerrégiókban új kezdeményezések születnek, melyek a szakpolitikák javítását segítik elő.
A projekt várható eredményei (az akciótervek) a KKV-k támogatási rendszeréhez kapcsolódnak (új termékek és szolgáltatások, márkák és felkészítők).