Tizenkét hét, 58 diák négy csoportra osztva, és négy pedagógus – számokban kifejezve az EduBot projekt magyarországi pilotoktatása.
A fejlesztett digitális tartalom az egyéni matematika tanulást támogatja e-learning rendszerben. A pilotoktatás során bemeneti és kimeneti tesztelést is végeztek, vagyis mérték a diákok kompetenciáit a pilotoktatás előtt és után. A tesztek alapján az oktatás végén a javulás 27,78 százalék volt.
A módszer tesztelése során az e-learning rendszert és a digitális tartalmat is tesztelték, a magyarországi tesztelés eredményeit felhasználják a többi ország pilotoktatása során.
A feladatokat az osztályteremben is végezték a diákok, de házi feladatokat is kaptak, illetve online konzultációkon is részt vehettek. A tanárok hetente értékelték a diákok munkáját és teljesítményét. Online konzultációkat tartottak témakörönként, ahol további támogatást kaptak a tanároktól.
Hetente egy téma került feldolgozásra, összesen 12, az elért eredmények alapján osztották csoportokra a diákokat (eredményalapú csoportbontás a differenciálás érdekében). A rendszerben elért teljesítményük alapján, hetente létrehozott kiscsoportos online konzultáció formájában valósult meg a diákok további fejlesztése az egyes témakörök kapcsán. Ennek eredményeként minden héten négy klaszterbe lettek sorolva a tanulók, mely csoportokat egy-egy tanár korrepetálta.
Az eredményalapú differenciálás következtében létrejövő homogén kiscsoportok célja a hatékonyabb segítségnyújtás, hogy a tanulásmetodika a lehető legjobban illeszkedjen a tanulók képességeihez és fejlettségi szintjéhez. Az azonos kiscsoportba kerülő tanulók hasonló ismeretszinttel és képességstruktúrával rendelkeznek, és hasonló nehézségekkel küzdenek. A kiscsoportos konzultáció előnye, hogy a korrepetáló tanárnak a rendszerben történő elakadások kapcsán lehetőség van a kérdezésre, az elakadás feltárására és feloldására. A korrepetáló tanár szükség szerint átnézte a gyermekekkel a nehézséget okozó területeket, feladatokat, megbeszélték a felmerülő kérdéseket, az elméleti ismereteket, közösen megoldották a feladatokat.
Az EduBot egyik célja, hogy személyre szabott támogatást nyújtson a diákok tanulásához, és lehetővé tegye a tanároknak, hogy differenciáljanak aszerint, hogy milyen segítségre van szükségük a diákoknak. Ezért a tesztelés során a diákokat hetente kisebb csoportokba osztották az adott heti téma alapján mutatott teljesítményük szerint.
Az EduBot stratégiai partnerségi Erasmus+ projekt keretében azon dolgozunk, hogy egy MI asszisztenst állítsunk a pedagógusok mellé, amely egyéni tanulási élményt nyújtva vezet végig minden egyes tanulót egy-egy digitális tananyagon, rugalmasan alkalmazkodva a tanuló ismeretszintjéhez és tanulási szokásaihoz, a tanulási folyamatból nyert adatok felhasználásával pedig támogatja a tanárokat a differenciált oktatás megszervezésében.
A projektben a tananyag fejlesztése mellett kidolgozzuk a módszertant is, aminek ismeretében az alkalmazás használható bármilyen más tantárgy/tananyag feldolgozásához.
Az EduBot projekt partnerei a magyarországi Interrégió Fórum Egyesület, a lengyelországi Instytut ADN, Romániából Hargita Megye Tanácsa és a RegioNet, valamint a szlovákiai Tandem n.o. A projekt 2022-ben indult, és 2024-ben zárul.
A projektről és a mesterséges intelligencia használatáról az oktatásban: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092535333873