Beruházások a 2014-2020 Nagy Infrastruktúra Operatív Program által

Hargita Megye Tanácsa, mint főpartner és a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház, mint partner, a következő időszakban a Nagy Infrastruktúra Operatív Program 2014-2020 által finanszírozott, egy igen fontos projektet ültet gyakorlatban, amelynek célja a megyei kórház betegei biztonságának növelése, tűzérzékelő-, a belső légkörben megengedett maximális oxigénkoncentráció túllépését jelző-, riasztórendszerek infrastruktúrájának bővítése, valamint a belső elektromos hálózatba való beruházással.

A projekt összértéke mintegy 15 millió lej, amelyből a nem támogatható kiadások, mintegy 4 millió lej, amely a Hargita Megye Tanácsa önrészét képezi a pályázatban.

Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke köszönetet mondott a Programok és Projektek Vezérigazgatóság munkaközösségének, a kórház pályázatokért felelős csapatával való hatékony együttműködésért.

–                      Ez idő alatt nem hagytunk ki egyetlen olyan lehívható összeget sem, amely a megye működése szempontjából alapvető fontosságú intézmény fejlesztéséhez szükséges lenne. Sikerült irányt váltanunk, mert hosszú éveken keresztül Hargita megye kimaradt az egészségügyi infrastruktúrát  támogató európai finanszírozásból. Ebben az időszakban fontos, hogy az intézmény és ez által a medikális tevékenységek biztonságát garantáljuk, hogy biztosítsuk azokat a rendszereket, amelyek révén mind a dolgozók, mind a betegek biztonságban érezhetik magukat a kórházunkban – hangsúlyozta a megyeelnök.

Konrád Judit, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház menedzsere hangsúlyozta a projekt fontosságát, megköszönve a betegek eddig tanúsított türelmét, amelyre a következő időszakban is számítunk, hiszen a jelenlegi ideiglenes kellemetlenségek a jövőben a betegek biztonságát fogják szolgálni.

–                      A koronavírus járvány alatt, mely kétségtelenül korunk legnagyobb egészségügyi kihívása volt, megtapasztalhattunk, hogy országszerte a kórházakban elavult az elektromos hálózat és a nagyszámban beüzemelt orvosi műszerek, lélegeztetőgépek jelentősen megterhelték a hálózatot. Szerencsére nálunk nem történ tragédia, mint más városokban, de a csapatunk éjjel-nappal felügyelte az oxigén rendszert, illetve az elektromos hálózatot, a tragédia elkerülése érdekében. Ezért is fontos számunkra ez a projekt, köszönöm mindenkinek, aki lehetővé tette és teszi ennek megvalósulását, a betegek és az egészségügyi alkalmazottak biztonsága érdekében – fejtette ki Konrád Judit, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház menedzsere.

Peli Levente, Hargita Megye Tanácsa Programok és Projektek Vezérigazgatóságának vezérigazgató-helyettese ismertette a projekt technikai részleteit és a megvalósítandó beruházásokat, többek között:

–          műszaki beavatkozások megközelítőleg 11 ezer négyzetméternyi beépített területen;

–           új elektromos kapcsolószekrények, az A és B épületszárny elektromos berendezéseinek korszerűsítése,

–          földcsatlakozás és villámcsapás elleni védelem kiépítése,

–          a tűz terjedését korlátozó intézkedések, mint például a külső és belső tűzcsapok felszerelése, tűz érzékelő, jelző és riasztó berendezés;

–          oxigénkoncentráció érzékelő rendszer.

Csíkszereda, 2023. július 19.