Románia Nemzeti Delegációja és a Holland Királyság Nemzeti Delegációja partnerségi megállapodás létrehozásáról szóló rendeletet írtak alá.

Július 5-6 között Hargita Megye Tanácsának delegációja Borboly Csaba elnök kezdeményezésére Brüsszelbe utazott, hogy szakmai megbeszélésen vegyen részt az Európai Parlament főtitkárának csapatával, melynek fókuszában a Hargita megyei intézmény tevékenységének hatékonysága volt.

Július 5-én a delegáció az Európai Parlament Innovációs és Központi Szolgáltatások Igazgatóságának csapatával találkozott, amely egyeztetést Winkler Gyula európai parlamenti képviselő segítségével sikerült megszervezni.

A témák között szerepelt a környezetgazdálkodás és az európai intézmények biztonsági rendszere, a fenntartható ökológiai vásárlások módja, a hulladékgazdálkodás, az energiahatékonyság, az online platformok használata valamint az intézmény tevékenységeinek hatékony ismertetésére. A delegáció részt vett a Románia Nemzeti Delegáció ülésén a Régiók Európai Bizottságában, amelyen elfogadták és aláírták Románia Nemzeti Delegációja és a Holland Királyság Nemzeti Delegációja közötti partnerségi megállapodást, amelynek célja, hogy azonosítsa és népszerűsítse az együttműködési lehetőségeket az általuk képviselt közösségek javára.

A megyei tanács küldöttsége a második napon megismerkedett az Európai Régiók Bizottságának logisztikai és informatikai területen bevált jó gyakorlataival.

A szakmai találkozó témái a következők voltak: a beléptető rendszerek bemutatása Axel Poels biztonsági adminisztrátor jóvoltából, a hulladékgazdálkodási és energiatakarékossági intézkedések Patrick De Schrijver osztályvezető jóvoltából, valamint a DIIT Innovációs és Technológiai Igazgatóság koordinálásával működő online platformok, az innováció és technológia.

Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke megköszönte Winkler Gyula európai parlamenti képviselőnek a szakmai találkozó hatékony lebonyolításában nyújtott támogatását, méltányolva az európai intézmények jó gyakorlati példáinak fontosságát, hogy mindezen tapasztalatok és az elképzelések sikeresen valósuljanak meg az itthoni  helyi közigazgatásban az állampolgárok érdekében.

– A szakmai találkozón tárgyalt témákban a legjobb példák és módszertanok megismerése és adaptálása érdekében partnerséget kezdeményezünk azokkal a szakemberekkel, akik a tevékenységünk és a folyamatok fejlesztésének érdekében a segítségünkre lehetnek.

Úgy gondoljuk, hogy az Európai Parlament működési gyakorlatra és technológiára fókuszáló projektjei példát jelentenek számunkra, és ezeket, a helyi igények figyelembevételével,  szeretnénk intézményünkbe integrálni” – hangsúlyozta Borboly Csaba.

Csíkszereda, július 7.