Fotó: Nagygalambfalva és Décsfalva közötti híd, DJ 137 május 27, 10 óra 47 perc
Lezárták az országutat a Nyikó mentén, ömlik be a víz a sóbányába
Hargita megyében is árvízkészültség van. Bíró Barna-Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke folyamatos kapcsolatban áll a polgármesterekkel, a prefektusi hivatallal és a katasztrófavédelem munkatársaival.
https://www.facebook.com/share/r/1GiAY9KCXW/
Felhívással fordult a helyi önkéntes tűzoltó egyesületek felé is, hogy álljanak a polgármesteri hivatalok és a helyi katasztrófavédelmi csapatok rendelkezésére annak érdekében, hogy elkerüljék az esetleges tragédiákat és az emberek vagyonát megóvják.
A legnagyobb probléma Parajdon van a sóbányánál. Megrongálódott a vízelvezetést szolgáló geotextília, így nagy mennyiségű víz ömlik be a bányába.
Többek között elmosta a víz Korondon a Sórét utcai póthidat, Décsfalván jelenleg a vízállása 1 méterre van a híd aljától, a 132A megyei úton Leányerdő irányába néhol átfolyás van és saras az út ezért fokozott elővigyázatosságra intenek. Lezárták a 13C országutat Nyikómalomfalvánál, ezért megnövekedett a forgalom a 137-es megyei úton Székelyudvarhely és Székelykeresztúr között.
Bíró Barna-Botond arra kéri a polgármestereket és lakosságot, hogy bármilyen problémát, fennakadást észlelnek, jelezzék a megyei tanács munkatársainak (ugyelet@hargitamegye.ro) és a katasztrófavédelem felé is.
Csíkszereda, 2025. május 27.